Wieści z Kilonii
Dodane przez admin dnia 23.06.2009 15:34
W Kilonii rozpoczęły się jedne z najstarszych/ po raz 127/ i najbardziej prestiżowych
regat w klasach olimpijskich .Są to regaty najwyższej kategorii rankingu Pucharu ¦wiata.
Wśród startujących znalazło się 2 mieszkańców Dobrzynia nad Wisłą.
W klasie 49er Łukasz Przybytek/DKŻ Dobrzyń/i Krzysztof Kierkowski/AZS AWFiS Gdańsk/ doskonale rozpoczęli rywalizację. W stawce 50 załóg zajmują 4 miejsce. Dziś zajęli miejsca 3,3 i 6. Również bardzo dobrze żeglował podczas pierwszego dnia regat Michał Przybytek, który rywalizuje w klasie deskowej RSX. Po rozegraniu 2 wyścigów zajmuje również 4 miejsce.
Zawody potrwają do 24.06.2009 127
Rozszerzona zawarto¶ć newsa
regat w klasach olimpijskich. Są to regaty najwyższej kategorii rankingu Pucharu ¦wiata.
W klasie 49er Łukasz Przybytek/DKŻ Dobrzyń/i Krzysztof Kierkowski/AZS AWFiS Gdańsk/ doskonale rozpoczęli rywalizację.W stawce 50 załóg zajmują 4 miejsce. Dziś zajęli miejsca 3,3 i 6.
Również bardzo dobrze żeglował podczas pierwszego dnia regat Michał Przybytek, który rywalizuje w klasie deskowej RSX. Po rozegraniu 2 wyścigów zajmuje również 4 miejsce.
Zawody potrwają do 24.06.2009

Trzeci dzień regat Pucharu ¦wiata w klasach olimpijskich Kieler Woche upłynął
na oczekiwaniu na upragniony wiatr. W klasie 49er udało się rozegrać 2 wyścigi.
Załoga Przybytek Łukasz /Kierkowski Krzysztof zajęła 2 razy 7 miejsce i po 5
wyścigach jest sklsyfikowana na 7 miejscu. Tym samym zakwalifikowała sie do
ścisłego finału tych zawodów tak zwanej złotej grupy. Gwarantuje to również zdobycie
punktów rankingu Pucharu ¦wiata.
W klasie RS:X jak i pozostałych klasach wyścigi nie odbyły się.
Wyniki 49er

24 czerwca zakończyły się rozgrywane po raz 127 regaty Kieler Woche.
Załoga klasy 49er Łukasz Przybytek - DKŻ Dobrzyń/Krzysztof Kierkowski - AZSiF Gdańsk
zajęła 18 miejsce. Po znakomitym początku regat kiedy to polska załoga zajmowała 7
miejsce w wyścigach finałowych jeden słabszy wyścig /24 miejsce/ zadecydował o
stracie wyśmienitej pozycji. W zgodnej ocenie trenerów wynik jaki osiagnęła załoga
jest bardzo dobry. Był to dopiero 3 start tej załogi w regatach międzynarodowych.
Tym wynikiem załoga zakwalifikowała się do udziału w Mistrzostwach ¦wiatach, które
odbędą się w dniach 12-19.07 na jeziorze Garda we Włoszech. Załoga zdobyła też punkty Pucharu ¦wiata. Po regatach w Kilonii zajmuje 43 miejsce na 89 sklasyfikowanych.

Bardzo dobry wynik na tych regatach osiagnął Michał Przybytek AZS AWFiS Gdańsk, który zajął 11 miejsce.Michał również zdobył P¦ i obecnie zajmuje 40 miejsce na 157 sklasyfikowanych.
Najlepszych polskich żeglarzy deskowych w tym zawodników kadry olimpijskiej będzie można oglądać podczas Maratonu windsurfingowego , który zostanie rozegrany 4 lipca na jeziorze Gopło w Połajewie.