Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Ratownictwie Wodnym
Dodane przez admin dnia 19.04.2010 13:29
W dniach 22-23 maja we Włocławku organizowane są Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Ratownictwie Wodnym im. Kazimierza „Szymka” Szymielewicza.
Zgłoszenia oraz wszelkie informacje przyjmuje kol. Paweł Okuniewski, nr tel. 601-916-963, e-mail: pawciucha@poczta.onet.pl
Władze WOPR zapraszają firmy i osoby prywatne do sponsorowania imprezy.
Rozszerzona zawarto¶ć newsa
W dniach 22-23 maja we Włocławku organizowane są Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Ratownictwie Wodnym im. Kazimierza „Szymka” Szymielewicza. Zgłoszenia oraz wszelkie informacje przyjmuje kol. Paweł Okuniewski, nr tel. 601-916-963, e-mail: pawciucha@poczta.onet.pl Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy!

Planowane konkurencje:

Dzień I – pływalnia „Delfin”

- 200m z przeszkodami
- 50m holowanie manekina
- 100m ratowanie w płetwach
- 100m ratownik (z pasem)
- Slalom podwodny – Memoriał Szymka. W wodzie na głębokości od 1,2m do 3m znajdują się cztery koła o średnicy 0,8m Zawodnik skacze do wody i płynąc cały czas pod wodą pokonuje dystans ok. 25m przepływając przez wszystkie koła. Start tor 5. Meta tor2 .


- Sztafety: 4x50m z przeszkodami
- Sztafeta z pasem ratowniczym

Wieczór: turniej piłkarzyków, dyskoteka, ognisko

Dzień II – Przystań Wodna Dobiegniewo.

1.Akcja z kołowrotem (drużyna 3 osob./unisex). Na Zalewie w odległości 50m od brzegu w miejscu oznakowanym boją na głębokości ok. 2m jest zatopiony manekin. Ratownik (bez płetw), na znak startera ubiera szelki i płynie po manekin. Po wydobyciu go jest holowany przez pozostałych członków zespołu. Czas stop po przekroczeniu linii start/meta przez wszystkich ratowników + manekin.

2.Rzut kołem ratunkowym (dla mężczyzn) i rzutką siatkową (dla kobiet). Szerokość strefy rzutu – 2m. Czas na wykonanie próby – 2 min. ilość rzutów (bez ograniczeń). Rzut ważny gdy rzutka lub koło upadła wewnątrz strefy rzutu bądĽ dotknęła linii ograniczającej strefę rzutu.

3.Akcja z noszami: Drużyna 4 osobowa (unisex) na znak sędziego układa na noszach manekin (worek z piaskiem o wadze 70 kg ) i pokonuje wyznaczoną trasę (w tym również po wodzie). Czas stop po przekroczeniu linii start/meta przez cały zespół niosący nosze. Nosze kładzie się na ziemię po komendzie sędziego. Dyskwalifikacja: -upuszczenie noszy, wypadnięcie manekina, położenie noszy na ziemi (po przekroczeniu mety) przed komendą sędziego

4.Akcja 100m łodzią (bez podziału na płeć). Zawodnik wskakuje do łodzi i wiosłuje w kierunku pływającego manekina umieszczonego ok. 50m od brzegu. Po drodze okrąża boję umieszczoną na 25m. Po dopłynięciu do manekina, dowolnym sposobem podejmuje go i umieszcza w łodzi. Wraca na linię start/meta na jednym wiośle ponownie okrążając boję. Czas stop po przekroczeniu linii start/meta.