Mistrzostw Polski Grand Prix Weeler Triathlon Tour MTB
Dodane przez admin dnia 06.07.2010 22:04
W ubiegłą sobotę wystartowaliśmy reprezentując Harcerski Klub Żeglarski SZKUNER w zawodach Weeler Triathlon Tour MTB w Płocku. Była to pierwsza edycja Mistrzostw Polski Grand Prix Weeler Triathlon Tour MTB. Zuzia Tomczewska, Ada Waśkowska, Iza Krużyńska, Ala Waśkowska, Łukasz Wilk wystartowali w aquathlonie (pływanie+ bieg) na dystansie 400 m pływania plus 2000 m biegu, a Jaś Marciniak zmierzył się w triathlonie z dystansem 400 m pływania plus 8 km jazdy na rowerze plus 2000 m biegu.
Rozszerzona zawarto¶ć newsa
Zawody przebiegały we wspaniałej atmosferze przy pięknej pogodzie. Kibice odpoczywający na plaży nad jeziorkiem, gdzie odbywały się zawody gorąco dopingowali zawodników. A oprócz reprezentantów Polski startowali również amatorzy w różnych kategoriach wiekowych. Można było zobaczyć ścigających się kadrowiczów na swych super rowerach i ścigającą się zawodniczkę w kwiecie wieku jadącą na zwykłej damce. W triathlonie fajne jest to, że w zawodach biorą udział wszyscy niezależnie od wieku. Połączenie, pływania jazdy na rowerze i biegu daje wspaniałe możliwości odpoczynku i relaksu, bo nie są to skomplikowane dyscypliny sportowe.
Spisaliśmy się doskonale, w aquathlonie zajeliśmy pierwsze cztery miejsca w kolejności Zuzia, Ada, Iza i Ala, Łukasz zajął drugie miejsce wśród chłopców, a Jasiek w triathlonie w klasyfikacji amatorów zajął 7 miejsce wśród mężczyzn, a 8 miejsce w Mistrzostwach Płocka Amatorów i ukończył triathlon jako najmłodszy zawodnik.
Poza nami z Włocławka wystartowało jeszcze dwóch zawodników pan Leszek Kubicki, który wygrał swoją kategorię wiekową i pan Piotr Kalinowski, który w swej kategorii zajął drugie miejsce. Na zdjęciu stoimy z panem Leszkiem Kubickim aktualnym MistrzePolski w triathlonie na dystansie 1900 m pływania+90 km jazdy na rowerze+21 km biegu czyli połówce Ironmana.