OOM Techno 293 - dominacja DKŻ
Dodane przez admin dnia 10.08.2011 19:50
W Nieporęcie zakończyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w klasie Techno 293. Zawody zdominowali zawodnicy z Dobrzynia nad Wisłą, którzy w stawce 34 młodych żeglarzy zajęli dwa pierwsze miejsca. Mistrzem OOM i tym samym Mistrzem Polski Juniorów Młodszych został Radosław Furmański, a zdobywcą srebrnego medalu został Maciej Kluszczyński.
Na czwartym miejscu regaty ukończył Szymon Piekarski a 17 miejsce zajął najmniej doświadczony Remigiusz Niekraś.
Rozszerzona zawarto¶ć newsa
Dzisiaj w ostatnim dniu zawodów rozegrano dwa wyścigi. Radek pokazał klasę Mistrza wygrywając dwa wyścigi. Maciek był 2 i 3. Szymon zaatakował 3 pozycję w pierwszym dzisiejszym wyścigu ale doświadczony Adam Sosnowski z SKŻ Sopot dobrze popłynął ostatni wyścig i to on został zdobywcą brązowego medalu.
Należy podkreślić, że przygotowaniem do OOM i samym udziałem naszych zawodników zajął się Michał Przybytek jeszcze zawodnik w olimpijskiej klasie RS:X. Młody trener wygrał rywalizację z bardziej doświadczonymi trenerami i na jego szyi w myśl regulaminu OOM zawisły dwa medale złoty i srebrny. Michał ma ich łącznie 4. Dwa jako zawodnik i dwa jako szkoleniowiec.
Był to najlepszy występ dobrzyńskich żeglarzy w historii startów w konkurencji deska żaglem na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Historia udziału żeglarzy deskowych w OOM rozpoczęła się w 1995 roku rywalizacją w klasie Aloha, póĽniej młodzi żeglarze rywalizowali w klasie Mistral 6,6 a od 4 lat rywalizacja odbywa się w klasie Techno 293.
W klasie Aloha pierwszym medalistą był Piotr Kozłowski, który w Charzykowy w 1996 zdobył brązowy medal. Rok póĽniej w Pucku Bartłomiej Przybytek zajął 2 miejsce minimalnie przegrywając rywalizację z Piotrem Myszką. Na kolejny medal czekaliśmy do 2002 roku, kiedy to Michał Przybytek zajął 3 miejsce, a dwa lata póĽniej zdobył złoty medal. Jako jedyny zawodnik w historii żeglarskiej części OOM wygrywając wszystkie wyścigi. Rok temu o wielką niespodziankę postarał się Dawid pewnie wygrywając zawody w Sławie. Oprócz medali deskarzy Dobrzyński Klub Żeglarki ma swoim dorobku 2 złote i 1 srebrny medal w klasie Optymist, a zdobywcą ich był Łukasz Przybytek.