Drugi dzień finałów i walki o Londyn
Dodane przez admin dnia 11.05.2012 10:02

Kolejny dzień zmagań. Wczoraj w 12 wyścigu Łukasz z Pawłem mieli kolizję z zawodnikami z Hiszpanii w wyniku której uszkodzony został przedłużacz steru. Nasza załoga była zmuszona do wycofania się z wyścigu. Łukasz złożył protest. Komisja przyznała zadośćuczynienie i ostatecznie do klasyfikacji zostało im policzone miejsce z górnego znaku czyli 18. W klasyfikacji ogólnej zajmuje bardzo dobre 6 miejsce.
Rozszerzona zawarto¶ć newsa

Do miejsca medalowego brakuje jedynie 4 punktów. Bez względu jakie miejsce zajmie Łukasz i Paweł w mistrzostwach, najważniejsza jest walka w kwalifikacyjna polskich załóg o wyjazd na Olimpiadę do Londynu. To jest priorytet.
Łukasz i Paweł są już praktycznie w Londynie. Muszą jednak postawić kropkę nad „i” w rywalizacji z załogą Czajkowski/Piasecki, która w dniu wczorajszym przesunęła się z 12 miejsca na 9 w klasyfikacji generalnej. Wprawdzie Czajkowski/Piasecki musieli by zdobyć złoto na mistrzostwach, co dziś patrząc na punktację jest raczej nie możliwe jednak w sporcie trzeba walczyć do końca. Trzymajmy kciuki z Łukasza i Pawła. Początek startów o godz.12.00
Relacja na żywo
Oficjalne wyniki

PS. Mistrzostwami w Zadarze, żyją media lokalne i regionalne wojewódzkie kujawski-pomorskiego, po raz pierwszy w historii możemy mieć „olimpijczyka pod żaglami”.
Tym czasem na oficjalnej stronie Dobrzynia nad Wisłą nie ma nawet minimalnej wzmianki o sukcesach ich mieszkańca. Wygląda to jakby władze miasta obraziły się na rodzinę Przybytków za wiele lat promowania miasta i regionu. Smutne to ale prawdziwe.